5 съвета за отглеждане на лозя, които можете да използвате днес

Колкото по-стара е една лоза, толкова по-добре гроздовете по нея зреят.

В индустриалното лозарство не е обичайно да се унищожават стари лози. Огромен брой примери за това могат да се намерят навсякъде в лозарския свят и Европа.

А в районите, където не се загрибват, се прави изораване късно наесен или в началото на зимата, за да се запази влагата от есенните валежи и да се унищожат плевелите.

В обратния случай започва напъпването на пъпките и хранителните вещества тръгват.

Асеновград Благоевград Бургас Варна Велико Търново Видин Враца Габрово Добрич Пазарджик Перник Плевен Пловдив Русе Сливен София Стара Загора Хасково Шумен Ямбол

Завързва се с лентичка и се слага колче за обозначение.

/ Аминокиселини Хоби торове Водоразтворими торове Водоразтворими торове

Оборудване за производство на вино и пиво Съдове за съхранение и ферментация

Видео указания за работа с новата географска карта в СЕУ

Когато искаме да облагородим вече съществуващо лозово насаждение или лози, то тогава можем да изберем от два начина – със зрели или пък зелени резници.

Първата пролетна обработка се прави заедно с отгрибването, но се налага и втора обработка с култиватор, защото почвата силно се отъпква по време на резитбата и изнасянето на пръчките.

За вътрередовите обработки на лозята се предлагат разнообразни работни органи и приспособления, като ножова секция, отклоняващо се плужно тяло, автоматично отклоняваща се вертикална или хоризонтална фреза, дискова брана с активни дискове и други.

По последни данни плоскорезните разрохкващи обработки ограничават водната и ветровата ерозия и постигат по-равна повърхност на почвата в междуредията.

Какви народни средства се ползват лозя срещу болестите по лозите

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “5 съвета за отглеждане на лозя, които можете да използвате днес”

Leave a Reply

Gravatar